شستشوی انواع پارچه ایرانی

چند نکته مهم برای شست وشوی انواع پارچه که انجام صحیح آنها باعث افزایش طول عمر پارچه میگردد.
1-کتان یا نخ:
بیشتر لباسهای کتانی ونخی دارای الیاف محکمی هستند ونسبت به دیگر الیاف قابلیت تحمل درجات بالاتر دمای آب را دارا می باشند.لباسهای کتانی را پس از شست وشو با ماشین لباسشویی وقتی که هنوز کمی نم دارند اتو کنید وبرای اینکه نتیجه بهتری بگیرید از اتو بخار یا اسپری  آب استفاده ننمایید.
2-آکریلیک:
لباسهایی با جنس آکریلیک را باید قبل از شست وشو به پشت برگردانید. این نوع لباس ها را می توانید به هر دوصورت ماشینی ودستی با درجات کم بشویید.
3- لینن:
لباس های لینن را می توان با دست یا با ماشین لباسشویی شست و یا از طریق خشک شویی تمیز کرد. این لباس ها را نیز هنگامی که مرطوب هستند با اتوی داغ اتوکشی کنید. لباس هایی از جنس لینن را می توانید در صورتی که رنگ خودشان سفید باشد با سفید کننده لکه گیری کنید یا برای مدت کوتاهی در مایع سفید کننده خیسانده و سپس خوب آبکشی نمایید.
4-پارچه های کشی یا استرچ:
لباس های کشی را با دست بشویید و از آب گرم و شوینده ای ملایم استفاده کنید یا آنها را در لباسشویی با درجه مخصوص الیاف مصنوعی بشویید. برای این لباس ها هرگز از سفید کننده استفاده نکنید زیرا الیاف آنها را از بین می برند. ضمناً لباس های سفید کشی را با لباس های رنگی در ماشین لباسشویی نشویید چون به سرعت رنگ می گیرند. اغلب لباس های کشی را می توان با درجه حرارت های پایین اتو کرد.
5- نایلون و پلی استر:
لباس های نایلونی را بهتر است با دست بشویید زیرا الیاف ظریفی دارند. در صورتی که از ماشین لباسشویی برای این لباس ها استفاده می کنید درجه شست وشو را روی درجه مخصوص الیاف مصنوعی قرار دهید.
6-ابریشم:
از آنجا که اغلب ابریشم های رنگ شده، رنگ پس می دهند بهتر است این لباس ها را خشک شویی کنید. در غیر این صورت پارچه های ابریشمی را با دست و با آب گرم و صابون به آرامی بشویید و آبکشی کنید. آب اضافی پارچه را با اندکی فشردن آن بگیرید و در حالی که هنوز مرطوب است آن را با درجه مخصوص ابریشم اتو کنید.
7-لباس های پشمی:
لباس های پشمی را هرگز با آب گرم نشویید چون الیاف پشم کاملاً جمع می شود و به اصطلاح آب می رود. این لباس ها را با دست در آب سرد بشویید یا به روش خشک شویی تمیز کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما